Amikor az aljzat elkészült, vízállóvá kell tenni, hogy elkerüljük a víz vagy semleges pH-jú vizes oldatok beszivárgását, ami károsíthatja a szerkezetet, gyengítheti az aljzatot, vagy elősegítheti az egészségtelen kivirágzás kialakulását.
A vízszigetelő köpeny az az elem, amely megóvja az épület műtárgyait a nedvességet, vízbeszivárgást és légköri hatásokat okozó sérülésektől.
Fontos követelmény a légáteresztő képesség: valójában egy jó védőburkolatnak, miközben meggátolja a víz behatolását, lehetővé kell tennie a gőzmolekulák átjutását, hogy elkerülje a későbbi pangással kapcsolatos problémákat.
A Hardkoll kétféle vízszigetelést kínál: cement alapú (egy- és kétkomponensű) és szintetikus alapú (egykomponensű).
Az egykomponensű cementkötésű vízszigetelést csak vízzel keverik (kb. 20%), míg a kétkomponensű vízszigetelést por alakú, cementbázis és folyékony (latex) összekeverésével készítik.
A szintetikus alapú vízszigetelés viszont használatra kész. A referencia európai szabvány az EN 14891 , amely meghatározza a padlóra, falra, beltérre és kültérre felvitt ragasztóval ragasztott kerámia burkolólapok alatti folyékony vagy paszta vízszigetelő termékek osztályozásának kritériumait és módszereit.